Menü

Alzheimer hastalığına Cilt ipuçları

27 Şubat 2015 - Sağlık

Bir deri testi – Bilim adamları Alzheimer da dahil olmak üzere beyin koşullarını saptamak için yeni bir fikir önerdi.

Erken bir aşamada olan iş, bu tür hastalıklarda beyin birikir aynı anormal proteinler aynı zamanda cilt bulunabilir bulunamadı.

Erken tanı yıllarca fark edilmeden gidebilirsiniz demans beyin dokusu kaybı önleme anahtarıdır.

Ancak uzmanlar omurilik sıvısı olanlar da dahil olmak üzere daha gelişmiş testler, hala klinikte hazır olmadığını söyledi.

Onlar olsaydı, o zaman doktorlar geri dönüşümsüz beyin hasarı veya zihinsel düşüş önce erken aşamalarında tedavi, yerini almıştır olabilir.

Beyin Biyomarker
Kandaki moleküller ya da – Araştırmacılar vücutta uygun biyolojik avcılık edilmiştir nefesle nefes , örneğin, bir hastalık veya bozukluk, mevcut ise, doğru ve güvenilir bir sinyal olarak ölçülebilir.

Dr Ildefonso Rodriguez-Leyva ve San Luis Potosi, Meksika, Üniversitesi’nden meslektaşları cilt gizli beyin bozuklukları ortaya çıkarılması için iyi bir aday olduğuna inanıyoruz.

Cilt gelişen embriyonun beyin dokusu aynı kökene sahiptir ve bu nedenle, daha sonraki yaşamında akılda neler iyi bir pencere olabilir – en azından bir moleküler düzeyde – onlar gerekçeli.

Parkinson insan post-mortem çalışmalar da bu durum ile beyinde aynı protein birikintileri deride birikme olduğunu ortaya koymaktadır.

12 sağlıklı kontrol ve ya Parkinson hastalığı, Alzheimer ya da demans başka bir türü vardı kalan 53 idi – Aynı ölümünden sonra olduğu gibi hayatında doğru olup olmadığını test etmek için, araştırmacılar 65 gönüllü işe.

Bunlar hastalığın herhangi bir sahte işaretler onların laboratuvarda test etmek her gönüllü kulak arkasında küçük bir deri biyopsisi aldı.

Bir Cevap Yazın