Menü

Blackberry firması yeni tablet tanıttı

17 Mart 2015 - Teknoloji

Blackberry

Blackberry şirketi Secusmart Samsung ve IBM ile işbirliği içinde yeni bir tablet duyurdu.

Secutablet Samsung Galaxy 10.5 “dayalı” ve Samsung’un donanım üzerinde çalışan olduğunu, firma söyledi.

sunduğu ek güvenlik işletmeler ve hükümetler hedefleniyor, ancak daha az gayretle korumalı sosyal medya ve video platformları da cihazda kullanılabilir, Secusmart ekledi.

Tablet haberlere göre, 2380 $ (£ 1609) fiyatlı olması muhtemeldir.

Secutablet Blackberry 10 ile uyumludur ve şu anda Bilgi Güvenliği Federal Ofisi güvenlik sertifikası geçiyor.

Bu hassas verilere ek güvenlik katmanları ekler IBM’in “app sarma” teknolojisine sahiptir.

“Güvenlik ses ve veri şifreleme çözümleri içerir Blackberry portföyünün, her bölümünde kökleşmiş,” Dr. Hans-Christoph Quelle, Secusmart GmbH Blackberry şirketin CEO’su.

Blackberry Playbook tablet en firması için büyük bir hit olmamıştır
“Secutablet sertifikasyonu tabi, Alman devlet kurumları dünyadaki Blackberry en güvenli ve eksiksiz bir iletişim ağına erişmek için yeni bir yol olacaktır.”

Blackberry tablet piyasasında mücadele etti, ve 2010 yılında başlatılan zaman onun PlayBook cihazı satış hedefleri vurmak değildi.

Bu Aralık 2014 yılında Alman ses ve veri şifreleme firması Secusmart, kazanılmış ve Secutablet hafta sonu Hannover’de teknoloji fuarı CeBit açıldı.

“Tarihsel Blackberry çünkü onun high-end güvenlik teklifleri Almanya’da güçlü olmuştur,” analist Nick McQuire, analist CCS Insight kurumsal başkan yardımcısı söyledi.

‘Çok özel’
“Açıkça Secutablet yüksek dereceli güvenlik Blackberry temel odak noktası haline oynamak için tasarlanmıştır.

“Fiyat noktası oldukça pahalı – Hedef tabanının bir parçası bu fiyata bir tablet dağıtmak için gelemez insanlar olacak,” Sayın McQuire ekledi.

“Bu güvenlik her şeyden önemlidir işletmeler ve sektörler hedefleniyor. En Kendimizi kandırmayalım, bu pazarda bir çok özel alan için çok sınırlı bir çözümdür.”

Ayrıca cihaz nedeniyle Samsung donanım Android destekli olacağı spekülasyonlar olmuştur.

Android spekülasyon
“Bu son derece muhtemeldir – ama değil doğruladı – Samsung ortak olduğu göz önüne alındığında, bir çapraz platform güvenlik şirketi daha olma yolunda Blackberry odak verilir Android aday olacağını,” Bay McQuire dedi.

“Onlar için bilinen isteyeceksiniz şeylerden biri bir mobil güvenlik şirketi olmaktır. Hatta Secusmart iş, tümüyle platforma özel olamaz.

“Sen belki ama aynı zamanda kullanıcı dostu olmak istiyorum OLARAK güvenli olmasını istiyoruz.”

Secutablet Mart Mobil Dünya Kongresi’nde güvenlik odaklı akıllı telefon Blackphone 2 nesil tanıttı gizlilik platformu Sessiz Çember, seviyor rekabet ile karşı karşıya olabilir, Sayın McQuire dedi.

Bir Cevap Yazın