Menü

Blackberry Leap fiziksel tuşları vardır

3 Mart 2015 - Teknoloji

Blackberry

Blackberry Mobile World Congress fuarında, fiziksel tuşları olmayan bir dokunmatik ekran telefon duyurdu.

Blackberry Leap şirketin ilk all-dokunmatik telefon değil – ama onun CEO’su geçtiğimiz Mart söyledi yana, bir sürpriz olarak gelebilir onun odak “çok klavye-merkezli” olacaktı.

Kanadalı şirket ayrıca edilir açıkladı yazılımının daha getirerek rakip platformlara.

Blackberry telefonları satışları düşüyor.

Şirket araştırma şirketi Gartner göre, geçen yıl 7,9 milyon cihazları sevk.

Bu da iyi 51,5 milyon yakışıklı 2011 en taksitli aşağı oldu 18,6 milyon ünite 2013 figürü, büyük bir düşüş oldu.

Bir araştırma şirketi tarafından ayrı çalışma eMarketer İngiltere merkezli Blackberry kullanıcılarının sayısı, bu yıl 700.000 daldırma ayarlanır yüksek 2013 yılında 2,5 milyon olarak yapılmış olan gösterir.

Kalabalık pazar
Blackberry Leap kendi tescilli 10.3.1 işletim sistemi ve özellikleri üzerinde çalışır:

Bir 5in (12.7cm) 720p HD çözünürlüklü ekran
sekiz megapiksel arka kamera
Dahili depolama 16GB ve bir mikro-SD kart yuvası
yerleşik anti-malware koruması
teknik bir orta sınıf, yerine prim, yakışıklı gibi sıkıca yerleştirin.

Blackberry telefon güvenlik ve gizlilik değeri “kariyer inşa” genç profesyoneller ve işletmeler hitap edecek inandığını söyledi.

Ama bir uzman cihazı zaten kalabalık pazar ekleyerek, zihin Microsoft, LG, Motorola ve Sony rulman, bir pazar bulmak için son günlerde rakip orta menzilli telefonları yayımlandı diğer şirketler arasında olduğunu mücadele düşündüm.

“Bir uçurumdan düşmüş nasıl Böğürtlen satış bakıldığında, Mobil Dünya Kongresi gibi bir olay konum ve orta pek çok diğer orta menzilli görünce, özellikle o geri gelecek nasıl görmek bana zor görünüyor of-the-road yakışıklı, “eMarketer analisti Bill Fisher dedi.

“Blackberry bir süre [zaman] Bu alanda bu tür telefonların bir bolluk görüyoruz kendini farklılaştırmak için yeterli yapmıyor.”

Ben Wood, CCS Insight danışmanlık gelen, sadece biraz daha olumlu oldu.

“Blackberry o sert iPhone ve Android cihazlar ile rekabet bulacaksınız, ama Atılım telefonları bir daha yuvarlak portföy sunmak için gerekli olacak,” dedi.

Blackberry da kısaca onun basın toplantısında bir daha belirgin cihaz alay – kavisli ekranlı telefon kendi ekranından altından kayarak bir klavye ile. Ancak, modeli isim ya da daha fazla ayrıntı vermedi.

Bir Cevap Yazın