Menü

Düzenli kahve içenlere temiz arterler var

3 Mart 2015 - Sağlık

kahve

Kalp hastalığı için bilinen bir risk faktörü – – Bir gün insanlar tıkalı damarları önlemeye yardımcı olabilir kahve birkaç bardak içme Koreli araştırmacılar inanıyorum.

Onlar kendi işyerinde rutin sağlık kontrolleri yapıldı 25.000 ‘den fazla erkek ve kadın çalışanları okudu.

3-5 bardak bir gün – – kahve ılımlı bir miktar içti Çalışanlar tıbbi taramalar kalp hastalığının erken bulgusu daha azdır.

Bulgular kahve kalp için iyi olup olmadığı konusunda tartışma yeniden.

Kalp etkileri
Kalp sağlığı üzerindeki kahve etkisi geldiğinde karışıklık bir çok şey var.

Diğerleri içecek bazı kalp koruma sunabilir işaret ederken, bazı çalışmalar, bu tür yükseltilmiş kolesterol ve kan basıncı gibi kalp risk faktörlerine tüketimi bağlantılı var.

Ama her iki durumda da, ve dergide Kalp yayınlandı Güney Kore, son araştırmalar, sadece tartışmaya ekler hiçbir kesin kanıt yoktur.

Açıklanamayan bağlantı
Çalışmada, araştırmacılar kalp sağlığını değerlendirmek için tıbbi taramalar kullanılır.

Özellikle, onlar kalbi besleyen atardamarların herhangi bir hastalık için aradılar – koroner arterleri.

Koroner kalp hastalığında, koroner arterler kendi duvarları içinde yağlı malzemenin kademeli birikmesi ile tıkanmış olur.

Tarama araştırmacılar, bu hastalık süreci meydana olabilir ki erken bir ipucu sağlamak için koroner arter duvarlarında kalsiyum minik mevduat görünüyor kullanılır.

Kore dahil çalışanların hiçbiri kalp hastalığı dış belirti yoktu, ancak bunların, 10, birden fazla kendi taramaları görünür kireçlenme sahip oldukları bulunmuştur.

sigara, egzersiz ve kalp sorunları, aile öyküsü gibi hesap diğer potansiyel kalp risk faktörleri içine çekerken Araştırmacılar daha sonra, çalışanların öz-bildirilen günlük kahve tüketimi ile tarama sonuçları karşılaştırıldı.

Bir gün kahve birkaç bardak içti insanlar hiç kahve bu veya daha fazla içti insanlara nazaran koroner arterlerde kalsiyum mevduat olması daha az olasıdır.

Çalışmanın yazarları daha fazla araştırma onaylamak ve bağlantı açıklamak için gerekli olduğunu söylüyorlar.

Kahve uyarıcı kafein, yanı sıra çok sayıda diğer bileşikleri içerir, ancak bu vücut için iyi ya da zarar neden olabilir eğer net değil.

İngiliz Kalp Vakfı Victoria Taylor dedi: “Bu çalışma, kahve tüketimi ve tıkalı damarları geliştirme alt riski arasında potansiyel bir bağlantıyı vurgulayın yok iken, daha fazla araştırma bu bulguları teyit ve nedeni dernek için ne olduğunu anlamak için gereklidir.

“Biz İngiltere’de insanlara farklı diyet ve yaşam tarzı alışkanlıkları var Güney Kore nüfusunun, dayalı olduğu için bu sonuçları genelleme yaparken dikkat çekmek gerekir.

Bir Cevap Yazın