Menü

Ortak ilaçlara demans bağlantısı

27 Ocak 2015 - Sağlık

Bir çalışmada demans, uykusuzluk ve saman nezlesi gibi durumlar için over-the-counter tedaviler de dahil olmak üzere yaygın olarak kullanılan ilaçlar, bağlı olmuştur.

Söz konusu ilaç türlerinin tamamı bir “antikolinerjik” etkiye sahip ilaçlardır.

Uzmanlar insanların panik ya da ilaç alarak durdurmak gerektiğini söylüyorlar.

Derginin JAMA Dahiliye ABD çalışmasında, yüksek dozlarda ve uzun süreli kullanımı yaşlılarda daha yüksek demans riski ile bağlantılı bulundu.

Araştırmacılar, sadece yaşlı insanlar baktı ve insanlar üç yıl veya daha fazla, her gün uyuşturucu aldı riski ortaya çıktı bulundu.

Yan etkileri
Tüm ilaçlar yan etkileri ve hiçbir istisna olduğu bir nörotransmitter olarak adlandırılan asetilkolin bloke antikolinerjik tipi ilaçlar olabilir.

Bu tür ilaçlar eşlik Hasta bilgi broşürleri azaltılmış dikkat süresi ve bellek problemleri olasılığı yanı sıra ağız uyarmak.

Ancak araştırmacılar insanlar da onlar demans gelişme riski daha yüksek bağlantılı olabilir farkında olması gerektiğini söylüyorlar.

Dr Shelly Gray ve Washington Üniversitesi’nden meslektaşları, çalışmanın başında demans hiçbir belirti yoktu 65 yaş ve üzeri 3434 kişi sağlığını izledi.

Onlar ne dozda ve ne sıklıkta bir antikolinerjik etkisi ile bir ilaç verilen ve önümüzdeki on yıl içinde daha sonraki demans tanısı ile bu verileri karşılaştırıldığında olmuştu nasıl insanların çoğu belirlemek için tıbbi ve eczane kayıtlarına baktı.

Bir Cevap Yazın